Rzeczy z drużyny na posiadaniu dziecka

Nasza drużyna ma na posiadaniu wiele rzeczy, a w tym wiele mundurów harcerskich i jego akcesoriów. Mamy też bogatą bibliotekę harcerska, wiele map turystycznych i sprzętu. Z tego wszystkiego może korzystać Wasze dziecko - może to pożyczać, a nawet jeśli chodzi o mundury i jego akcesoria dostać na tak zwane "użytkowanie".

Jednak należy pamiętać, że to nie są rzeczy które Państwa dziecko dostało na zawsze. Wszystko co zostało zakupione przez drużynę jest własnością Związku Harcerstwa Polskiego. Należy zatem pamiętać aby oddać te wszystkie rzeczy po odejściu Państwa dziecka z drużyny. Bo nieraz jest tak, że z jakiś przyczyn nasze drogi się rozchodzą - dziecko rezygnuje lub w tych trudniejszych sytuacjach - to my rezygnujemy ze współpracy z danym dzieckiem. Harcerstwo jest dla wszystkich, ale wszystkich tych, którzy stosują się do reguł jakie w nim panują. Niestety nieraz nie wszystkim te reguły pasują.

Niezależnie od sytuacji rozejścia się należy oddać wszystkie rzeczy należące do drużyny. Uważamy to nawet za obowiązek, a także pokaz dobrego wychowania - aby pozostawić po sobie miłe wrażenie i wspomnienie.

Dla pełnej jasności w naszej drużynie od pewnego czasu każde dziecko które otrzyma mundur i jego akcesoria musi podpisać ich odbiór. Tak więc dokładnie wiemy co daliśmy w "użytkowanie".

Na zgodzie rodziców którą Państwo podpisują jest punkt w którym to Wy jako rodzice obligujecie się do zwrotu wszystkich rzeczy. Prosimy zatem z tym nie zwlekać, bo potem dochodzi do niezręcznych sytuacji.

Proszę Państwa, mamy nadzieję, że rozumiecie nas. W naszej drużynie jest wiele dzieci które chciałyby też skorzystać z tych rzeczy - pozwólmy zatem innym cieszyć się w pełni z harcerstwa.


Wybierz: