Żeński Zastęp Harcerski "Dzikie Żmije"

Zbiórki Żeńskiego Zastępu Harcerskiego odbywają się w każdy wtorek o godzinie 16:00 i trwają do godziny 17:30  (za wyjątkiem tygodnia w którym odbywa się zbiórka drużyny - wtedy harcerki przychodzą na zbiórkę drużyny)

Nasz zastęp oficjalnie powstał 11 listopada 2013 roku rozkazem L12/2013, ale już miesiąc wcześniej nie oficjalnie rozpoczęła działanie grupa dziewczyn.

Zastępem kieruje druhna zastępowa Dominika Podejma.

Jesteśmy Żeńskim Zastępem Harcerskim i w naszych szeregach zrzeszamy dziewczęta w wieku 10-13 lat. Z początku nasz zastęp nazywał się "Świetliki" lecz po naborze i zmianie osób w zastępie pozostał on przez długi czas bez nazwy, aż w końcu obrał nazwę "Dzikie Żmije"
Nazwa ta odzwierciedla po części charakter będących w zastępie osób oraz nawiązuje do nazwy drużyny - węża Eskulap który jak Żmija, też występuje na terenie Polski.
My jako harcerki nie jesteśmy aż tak dzikie, gdyż jesteśmy do okiełznania i potrafimy się organizować. Bycie dzikim nie oznacza bycie niesfornym, a raczej bycie aktywnym. Lubimy swobodę, przyrodę i przebywanie w terenie, gdzie właśnie dajemy upust naszej dzikości.

Celem zastępu jest nauka podstawowej wiedzy harcerskiej, staramy się pomagać, działać. Umiemy się dobrze bawić w każdym towarzystwie.

Nasza grupa jest też na facebooku - dołącz do nas! (tylko dla członków zastępu)