Do rodziców i opiekunów o składkach członkowskich.

Drodzy rodzice i opiekunowie naszych harcerzy i harcerek, zwłaszcza Ci którzy nie opłacili składek członkowskich.

Pozwolę sobie tu na pewną dozę śmiałości i bezpośredniości gdyż tak jak Wy, staram się wychowywać, uczyć, przygotowywać do życia Wasze dzieci. Zależy mi na dobru Waszych dzieci i boli mnie gdy cierpią ze względu na brak słowności z Waszej strony. Dziś mija ostateczny termin opłacenia składek członkowskich. Choć ogłoszony termin minął już 15 dni temu, a o składkach zaczęliśmy informować już od początku stycznia do tego momentu niestety nie wszyscy opłacili składki. To wy drodzy rodzice i opiekunowie postanowiliście zapisać swoje dziecko do ZHP i podpisaliście zgodę w której to zobowiązaliście się do opłacenia składki członkowskiej. Wasze dziecko zaufało Wam i zaczęło w pełni korzystać z wszystkich rzeczy jakie mogliśmy im zaoferować - zaczęło chodzić na zbiórki gdzie uczyło się pożytecznych rzeczy, gdzie spędzało w sposób bezpieczny i ciekawy swój wolny czas, gdzie nieraz może otrzymało mundur i dofinansowanie do jakiejś imprezy. Odkąd podpisaliście zgodę Wasze dziecko korzystało ze wszystkich przywilejów jakie posiadamy. Jedyne czego oczekiwaliśmy jako drużyna i ja jako drużynowy, to opłacenie składki członkowskiej.

Teraz niestety nie opłacając tej składki zabieracie swojemu dziecku to wszystko. Zabieracie naukę, zabieracie nowych przyjaciół, przygody i inne rzeczy. Po za tym, że zabieracie im to, to jeszcze pokazujecie swoim dzieciom, że można oszukiwać, że nie trzeba wypełniać podpisanych zobowiązań.

Przykro jest mi z tego powodu. Osobiście mógłbym dalej to wszystko robić dla Waszych dzieci bez opłacenia składki członkowskiej, gdyż to nie jest mój wymysł, a Głównej Kwatery. Jednak uważam, że kwota składki jest nieporównywalnie niska do tego co nieodpłatnie dostają Wasze dzieci oraz co robią dla nich osoby które szykują zbiórki i zajęcia. Również w porównaniu do innych organizacji i klubów gdzie miesięczna składka jest wyższa od naszej rocznej, daje do myślenia. Przypomnę też tu, że każda osoba która szykuje zbiórki i zajęcia robi to nieodpłatnie. Również z całej składki drużyna ma do wykorzystania tylko 20% , a cała reszta idzie dalej. Nie mniej jednak, niezależnie jak na to patrzeć - jest obowiązek opłacenia składki członkowskiej w ZHP. Kto nie dokona tego, niestety nie może być dalej harcerzem lub harcerką.

Nie rozumiem zaistniałej sytuacji, ale szanuję Wasz wybór. Skoro nie chcecie aby Wasze dziecko chodziło na zbiórki nie pozostaje mi nic innego jak tylko to zaakceptować. Proszę jednak o zapłacenie zaległych składek tj. 12zł za pierwszy kwartał 2017 roku w którym to Wasze dziecko uczestniczyło w zbiórkach. Uważam to za zwykły dowód przyzwoitości, bo nie wierzę, że chcieliście nas (ZHP) wykorzystać i oszukać.

Po takich trochę gorzkich ale prawdziwych słowach trzeba jednak posłodzić. Chcę tu podziękować tym wszystkim rodzicom i harcerzom którzy opłacili składki członkowskie. Przed nami wiele wspaniałych zbiórek, przygód i wyjazdów.

drużynowy pwd. Tomasz Zgórski HO 

Strona w przebudowie

Czuwaj! Strona na której aktualnie się znajdujesz nie jest od wielu miesięcy aktualizowana, więc niektóre informacje znajdujące się na niej ...