Nasze akcje

Nasza drużyna angażuje się w wiele przedsięwzięć. Niektóre stały się na tyle atrakcyjne i znane dla innych, że aż otrzymały swoje własne strony internetowe. Tu znajdziesz wszystkie nasze akcje jakie robimy przez cały rok.

1 % NA ESKULAPY

To nasza coroczna akcja, gdyż z podatku każdy rozlicza się co roku. Dlatego w imieniu dzieci z Naszej drużyny zachęcam Państwa do przekazania 1% swojego podatku na Naszą działalność. To tak naprawdę nic nie kosztuje, a pomoże Nam w codziennej pracy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tej akcji zapraszamy na oficjalna stronę gdzie dowiecie się o niej wszystkiego.
TRIKRALOVA SBIRKA

Trikralova sbirka - dosłownie tłumacząc to zbiórka Trzech Króli która od lat jest organizowana przez Czeski Caritas w całych Czechach. Akcja ta jest podobna do naszego WOŚPu z tą różnicą że trwa znacznie dłużej.

Od 2006 roku zaczęła jeździć tam większa grupa z naszej drużyny, z czasem stała się organizatorem Polskiej grupy kolędników (Trzech Króli).
ONI TEŻ TU SĄ

Kiedyś szliśmy chodnikiem i musieliśmy przeciskać się pomiędzy płotem, a samochodem. Ledwo przeszliśmy.Wtedy to pomyśleliśmy - a jak tędy przejedzie mama z wózkiem lub osoba na wózku?

Tak powstał pomysł by zrobić cykliczną akcję informacyjną, by przypominać nam wszystkim, że nie jesteśmy sami.

W ramach tej akcji zamierzamy:
  • odnaleźć, zaznaczyć i spisać wszystkie bariery architektoniczne które uniemożliwiają swobodne przemieszczanie się po osiedlu i naszym mieście.
  • chodzić z odmierzonym sznurkiem i w przypadku nie pozostawienia przez zaparkowany samochód 1,5m wolnego miejsca na chodniku wkładać i przyklejać karteczki o złym zaparkowaniu. 
  • zwracać uwagę właścicielom sklepów z miejscami parkingowymi dla niepełnosprawnych, gdy te miejsca są zbyt daleko lub nie prawidłowo oznakowane. 
NIE PAL ŚMIECI

Gdy robi się coraz zimniej, pewnie każdy widział czarny, kłębiący się dym z komina domu. Nieraz przyszło nam taki dym wdychać i zastanawialiśmy się - czym właściciel tego domu pali w piecu? Czy to śmieci czy jakiś inny najtańszy produkt grzewczy?

W trosce o nasze środowisko i zdrowie nie możemy jako harcerze być obojętni truciu środowiska i nas. Gdy zacznie się okres grzewczy będziemy obserwowali kominy. codziennie przecież wychodzimy na dwór więc codziennie wiele oczu będzie obserwować naszą okolicę (osiedlę i miasto - ale nie tylko) i jeśli coś zobaczymy będziemy informowali o tym odpowiednie władze. 

Naszym obowiązkiem jest dbanie o środowisko i zdrowie przyszłych pokoleń. Ty również możesz przyłączyć się do naszej akcji. Nie bądź obojętny (bo to twój sąsiad, bo mieszkasz na drugim krańcu miasta). Nie oddychasz innym powietrzem. Twoje dzieci też nie będą oddychać innym. Środowisko mamy jedno. 
SPRZĄTAMY PO SWOIM PSIE

Jako harcerze często bawimy się na trawie (w terenie) i nieraz musieliśmy czyścić obuwie. Dobrze gdy jest to tylko obuwie, bo czołgając się lub bawiąc w różne zabawy gdzie kładziemy się lub siadamy na ziemi - nieraz musimy czyścić co innego. To nas bardzo irytuje bo jak można być tak nie odpowiedzialnym.

Na tej akcji zamierzamy głównie:
  • zwracać uwagę ludziom wyprowadzającym swoje ukochane zwierzątka by sprzątali po swoim psie. 
  • umieścić w miejscach gdzie przebywają dzieci własnoręcznie zrobione tabliczki z prośbą o sprzątanie.
AKCJA ZNICZ

Jako harcerze co roku przeprowadzamy Akcję Znicz dzięki której możemy zarobić prawie na cały rok działania drużyny. Wesprzyj nas i zaplanuj zakup zniczy u nas - u harcerzy.

Co roku znajdziesz harcerzy pod cmentarzami tuż przed Wszystkimi Świętymi, oraz po (wszystko zależy od układu dni tygodnia, gdyż sprzedażą zajmują się harcerze - dzieci które chodzą też do szkoły) . Nas znajdziesz pod cmentarzem przy kościele św. Katarzyny (na Górnym). Sprzedajemy znicze po naprawdę konkurencyjnej cenie i mamy szeroki asortyment. 

Wesprzyj naszą drużynę i kup znicze.
Wybierz:

Strona w przebudowie

Czuwaj! Strona na której aktualnie się znajdujesz nie jest od wielu miesięcy aktualizowana, więc niektóre informacje znajdujące się na niej ...