Inauguracja Sezonu Nawigacyjnego

Tak więc dawno nigdzie nie byliśmy razem drużyną, a więc zapraszamy was na imprezę harcerską.

Poniżej przedstawiamy szczegóły wyjazdu:


Organizator: HDWP ."Golęszyce" Hufiec Jastrzębie-Zdrój
Termin: 27-29.04.2018
Start: 27 kwietnia (piątek) Pawłowice godzina ~16:30 my spotykamy się szybciej i jedziemy tam z Jastrzębia-Zdroju autobusem lub busem (zależne od liczby uczestników). Szczegóły wyjazdu otrzyma każdy uczestnik po wpłaceniu wpisowego.
Powrót: 29 kwietnia (niedziela) pomiędzy 14:00-15:00 (zależny od autobusów MZK)
Miejsce: Pawłowice i Harcerski Ośrodek Wodny w Wiśle Wielkiej ul. Dębowa 5
Odpłatność: 65zł na konto HUFCA w tytule wpisuje się: Eskulapy, imię i nazwisko uczestnika,  DSC ISN 2018
Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju  NR. Konta : 54 8470 0001 2014 0060 9867 0001
+ bilet na dojazd do Pawłowic i powrót, który zabieramy ze sobą.
Organizator zapewnia: Gorącą kolację w piątek, w sobotę obiad, wrzątek i herbatę non stop, Transport sprzętu. Sprzęt pływający i biwakowy. Nagrody. Noclegi w namiotach.
Zgłoszenia: do 13 kwietnia do 20:00 (termin i czas nie przekraczalny) do drużynowego Tomasza Zgórskiego SMS-em 728451492 lub Messengerem albo na e-mail tomasz.zgorski@zhp.net.pl w tytule wpisując Zgłoszenie ISN
Wpłaty: do 20 kwietnia do 20:00 (termin i czas nie przekraczalny) należy przesłać dowód wpłaty w formie dowolnej (wyraźnego zdjęcia lub wygenerowanego dokumentu dowodu wpłaty - dowodu wpłaty, a nie zlecenia) do drużynowego Tomasza Zgórskiego MMS-em 728451492 lub Messengerem albo na e-mail tomasz.zgorski@zhp.net.pl w tytule wpisując ISN
Co zabieramy ze sobą: Pełne umundurowanie jeśli ktoś posiada. Kto nie ma munduru to jest jasne, że go nie zabiera J , odpowiedni ubiór do munduru, latarkę – najlepiej czołówkę, odzież przeciwdeszczową i ciepłą. Ciepły śpiwór i koc. Ubrania do zajęć na wodzie (najlepiej lekkie i szybkoschnące) + nakrycie głowy (brak nakrycia głowy uniemożliwi udział w zajęciach na wodzie). Należy też liczyć się, że można do wody wpaść i że woda będzie zimna, a więc ubranie na zmianę po wpadnięciu do wody. Buty na zmianę, najlepiej gumowce, lub inne nieprzemakalne. Mydło pasta, szczoteczka i ręcznik.
Wszystko pakujemy w plecak, tak by każdy rycerz, mógł podczas nocnego alarmu, spakować się i przemieścić w inne miejsce.
Kubek, menażka lub talerz plastikowy, sztućce. Śniadania i kolacje we własnym zakresie a wiec zabieramy ze sobą trochę pieczywa i jakieś konserwy.

Wrzątek i herbata dostępne non stop z kuchni polowej. Codziennie gorący posiłek.
Jeśli coś zostało pominięte to na pewno doinformujemy uczestników.

"Jak to drzwewiej było"

Impreza jest oparta o tradycje polskiego rycerstwa oraz flisactwa. Cofniemy się do XV w kiedy społeczeństwo naszych ziem przygotowywało się do konfrontacji z Zakonem Krzyżackim.
Na trasie i podczas kolejnych zajęć, drużyny będą zdobywały dukaty. Drużyna, która uzbiera ich najwięcej wygra imprezę. Oceniane będą czas i realizacja zadań. Tarcze i chorągwie. Mundury. Spryt i wiedza. Harcerski styl.


Strona w przebudowie

Czuwaj! Strona na której aktualnie się znajdujesz nie jest od wielu miesięcy aktualizowana, więc niektóre informacje znajdujące się na niej ...