Zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku

Ktoś powie - ale nas to nie dotyczy. A jednak uważamy inaczej. Jako harcerze mamy obowiązek ostrzegać, pouczać, nauczać, pamiętać o wszystkich historycznych wydarzeniach które miały lub mają wpływ na życie ludzi - na nasze życie. Nie ukrywamy, że ten zamach miał wpływ na życie ludzi. Pokazał nam wszystkim - nie tylko harcerzom, że zawsze musimy być uważni, gotowi - że nawet dziś w świecie "bez wojen"  może się coś okrutnego, nagłego wydarzyć.


A teraz coś o tym dniu...

"Zamachy z 11 września 2001 – to seria czterech ataków terrorystycznych, przeprowadzonych rano na terytorium Stanów Zjednoczonych za pomocą uprowadzonych samolotów pasażerskich. Sprawcami byli przedstawiciele organizacji Al-Ka’ida, którzy po opanowaniu samolotów skierowali je na obiekty dwóch wież World Trade Center oraz budynku Pentagonu.
W przypadku czwartego samolotu atak nie powiódł się z uwagi na obronne zachowanie pasażerów na jego pokładzie, wskutek czego maszyna rozbiła się.
Łącznie w zamachu zginęło 2996 osób w tym sześcioro Polaków".

A więc pamiętajmy byśmy nigdy więcej nie dopuścili do takiej sytuacji. Bądźmy też zawsze gotowi - gotowi do wszystkiego: do niesienia pomocy; wypatrywania dziwnych zachowań, niebezpieczeństw; do szybkiej analizy danej sytuacji i nie tylko. Bo jako harcerze powinniśmy być o niebo lepsi od innych i być zawsze gotowi...

Strona w przebudowie

Czuwaj! Strona na której aktualnie się znajdujesz nie jest od wielu miesięcy aktualizowana, więc niektóre informacje znajdujące się na niej ...