czwartek, 30 stycznia 2020

Opłacamy składki członkowskie

Zanim wpłacisz składkę prosimy, zapoznaj się z informacją "Jak dokonywać wpłat na składki członkowskie" i zrób to w opisany tam sposób. Może to zabrzmi głupio ale naprawdę prosimy - zrób to w opisany tam sposób.

A więc nadszedł nowy rok i przypominamy, że trzeba opłacić składkę członkowską. Składka wynosi 10zł za miesiąc = 30zł za kwartał = 120zł za rok.

Składki prosimy opłacić do 20 lutego. 
W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt.
Wiele można załatwić o ile wiemy o problemie.

Cały system naliczania składek przez władze wyższe jest naprawdę skomplikowany i wyjaśnienie tego zajęło by tu sporo miejsca. Z tego co wiemy w Chorągwi Śląskiej do której należymy, naliczane składki są kwartalnie. Czyli tyle ile osób mamy w drużynie w danym kwartale - za tyle płacimy. Jeśli ktoś odejdzie w pierwszym miesiącu kwartału i tak musimy za niego zapłacić jakby był 3 miesiące.

Dla świętego spokoju w naszej drużynie przyjęliśmy system opłacania składek za cały rok z góry. Dlaczego taki? Co za tym przemówiło?:
  • płacisz raz i masz święty spokój - chyba nie planujesz odejść? Nie musisz myśleć i pilnować kolejnych składek,
  • wspierasz też naszą drużynę - gdyż po twojej jednorazowej wpłacie mamy od razu do dyspozycji 24zł (20% z opłaconej składki rocznej) które możemy na coś wykorzystać,
  • tylko raz przekazujesz nam dowód wpłaty.
Możesz oczywiście płacić 30zł za kwartał ale wtedy:
  • to Ty musisz pamiętać aby tuż przed nadejściem kolejnego kwartału wpłacić 30zł - nikt z nas Ci o tym nie przypomni (chcielibyśmy ale mamy dużo na głowie i nie zatrudniamy księgowej),
  • jeśli zapomnisz wpłacić w danym terminie (przed nadchodzącym danym kwartałem) możesz lub dziecko może zostać skreślone z lisy członków drużyny, 
  • mamy więcej pracy - więcej papierków, więcej pilnowania, bo każdą taką składkę musimy odnotować aby w końcowym efekcie na koniec roku zyskać z całej składki 24zł (20% z opłaconej składki rocznej) na drużynę, które będziemy mogli wykorzystać dopiero na koniec roku, 
  • po każdej wpłacie przekazujesz nam dowód wpłaty.
Oczywiście namawiamy do opłacenia składki za cały rok. Patrząc na opłaty w innych klubach, szkółkach, organizacjach, sądzimy, że 120zł za rok nie jest dużą kwotą. Jednak jeśli byłby problem z wpłatą prosimy o kontakt.

Zanim wpłacisz składkę prosimy, zapoznaj się z informacją "Jak dokonywać wpłat na składki członkowskie" i zrób to w opisany tam sposób. Może to zabrzmi głupio ale naprawdę prosimy - zrób to w opisany tam sposób.