Opłacamy składki członkowskie

Zanim wpłacisz składkę prosimy, zapoznaj się z informacją "Jak dokonywać wpłat na składki członkowskie" i zrób to w opisany tam sposób. Może to zabrzmi głupio ale naprawdę prosimy - zrób to w opisany tam sposób.

A więc nadszedł nowy rok i przypominamy, że trzeba opłacić składkę członkowską. Składka wynosi 36zł za kwartał = 144zł za rokSkładki prosimy opłacić do 20 stycznia! W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt. Wiele można załatwić o ile wiemy o problemie.

Dlaczego taka data? Cały system naliczania składek przez władze ZHP jest naprawdę skomplikowany i wyjaśnienie tego zajęło by tu sporo miejsca. Może poniższa grafika trochę to przybliży. Z tego co wiemy w Chorągwi Śląskiej do której należymy, naliczane składki są kwartalnie. Czyli tyle ile osób mamy w drużynie w danym kwartale - za tyle płacimy. Jeśli ktoś odejdzie w pierwszym miesiącu kwartału i tak musimy za niego zapłacić jakby był 3 miesiące.

Grafika przedstawiająca daty w których co i kiedy  dzieje się z opłaconą składką

Dla świętego spokoju w naszej drużynie przyjęliśmy system opłacania składek za cały rok z góry. Dlaczego taki? Co za tym przemówiło?:
  • płacisz raz i masz święty spokój - chyba nie planujesz odejść? Nie musisz myśleć i pilnować kolejnych składek,
  • wspierasz też naszą drużynę - gdyż po twojej jednorazowej wpłacie mamy od razu do dyspozycji 20% z opłaconej składki rocznej, które możemy na wykorzystać,
  • tylko raz przekazujesz nam dowód wpłaty.
Możesz oczywiście płacić 36zł za kwartał ale wtedy:
  • to Ty musisz pamiętać aby tuż przed nadejściem 20 dnia danego kwartału wpłacić 36zł - nikt z nas Ci o tym nie przypomni (chcielibyśmy ale mamy dużo na głowie i nie zatrudniamy księgowej),
  • jeśli zapomnisz wpłacić w danym terminie możesz lub dziecko może zostać skreślone z lisy członków drużyny, 
  • mamy więcej pracy - więcej papierków, więcej pilnowania, bo każdą taką składkę musimy odnotować aby w końcowym efekcie na koniec roku zyskać z całej składki 20% z opłaconej składki rocznej, na drużynę, które będziemy mogli wykorzystać dopiero na koniec roku, 
  • po każdej wpłacie przekazujesz nam dowód wpłaty.
Oczywiście namawiamy do opłacenia składki za cały rok. Patrząc na opłaty w innych klubach, szkółkach, organizacjach, sądzimy, że 144zł za rok nie jest dużą kwotą. Jednak jeśli byłby problem z wpłatą prosimy o kontakt.

Zanim wpłacisz składkę prosimy, zapoznaj się z informacją "Jak dokonywać wpłat na składki członkowskie" i zrób to w opisany tam sposób. Może to zabrzmi głupio ale naprawdę prosimy - zrób to w opisany tam sposób.


Strona w przebudowie

Czuwaj! Strona na której aktualnie się znajdujesz nie jest od wielu miesięcy aktualizowana, więc niektóre informacje znajdujące się na niej mogą być nieaktualne. W przyszłości planujemy uruchomienie nowej strony, lecz na to jeszcze przyjdzie czas.  W miarę aktualne informacje na temat działania drużyny znajdują się na stronie  https://jastrzebiezdroj.zhp.pl/eskulapy/ . Aktualności staramy się także publikować na naszym facebooku drużyny. W razie pytań prosimy o kontakt z drużynowym:  HO Igor Rybicki / mail.: igor.rybicki@zhp.net.pl / tel.: 535-428-123