Ferie ale mimo to dzieje się u nas dużo!

Trwają ferie i na dodatek obostrzenia związane z Koronawirusem nas nie rozpieszczają. Co chwile jakieś zmiany, a my staramy się w tym wszystkim jakoś odnaleźć aby o nas nie zapomnieli harcerze i
rodzice.

Na razie mamy ferie, a więc o zbiórkach nie musimy myśleć. Pracy jednak mamy wiele, bo jest nowy system ewidencyjny "Tipi" który musimy jakoś ogarnąć aby nowe osoby mogły się do nas zapisywać i z niego korzystać. Rodzice harcerzy poniżej 16 roku życia również muszą mieć do niego wgląd, jak i harcerze powyżej 16 roku życia.  A wiec staramy się to jakoś ogarnąć. Za niedługo spodziewajcie się nowych wytycznych na naszej stronie. 

Nowy rok, a więc składki - weszła nowa uchwała i składki za cały rok będą wynosić 144zł. Tu też pracujemy nad informacją, jak wpłacać, do kiedy, jaki tytuł ma mieć przelew i jak dawać znać, że się dokonało płatności. Jedno wiemy, że wpłat należy dokonywać za cały rok, a w wyjątkowych sytuacjach po dogadaniu z drużynowym - kwartalnie. 

Jesteśmy też w trakcie remontu harcówki. Chcieliśmy skorzystać z okazji, że nie możemy w wiele osób przebywać w jednym pomieszczeniu i postanowiliśmy wyremontować naszą harcówkę. Napotkaliśmy jednak na bardzo poważny problem związany z przeciekaniem ściany budynku. Przez wiele lat mieliśmy spokój, aż tu tuż przed decyzją o remoncie ściana zewnętrzna budynku zaczęła nam przeciekać. Jesteśmy po pierwszych oględzinach i ustaleniach. Wiemy jakie prace musimy wykonać ale najpierw musimy zgłosić to do dyrekcji szkoły. Może w jakiś sposób szkoła będzie mogła nam pomóc. Tu też mamy prośbę do rodziców o pomoc w remoncie. O tym jeszcze też będziemy pisać. 

No i jak to w nowym roku zaczęliśmy pracować nad planem pracy drużyny. Chcemy z nim zdążyć do końca ferii. Pracy przy nim mamy dużo. Jesteśmy po analizie SWOT, mamy opracowane cele, wiemy co chcemy, pozostało nam tylko rozpisanie zbiórek i innych imprez oraz wyjazdów. Musimy jednak zrobić to rozważnie, bo realistycznie podchodzimy do tematu końca Koronawirusa.   

Strona w przebudowie

Czuwaj! Strona na której aktualnie się znajdujesz nie jest od wielu miesięcy aktualizowana, więc niektóre informacje znajdujące się na niej ...