Obóz na "Głodówce" w Bukowinie Tatrzańskiej

Widok z "Głodówki"
Organizatorem obozu jest Polnischer Pfadfindergruppe in Österreich (ZHP, Szczep "Gniazdo" w Austrii), a komendantką obozu będzie pwd. Barbara Byrtus która notabene wiele lat temu była członkinią naszej drużyny ale wyprowadziła się do Austrii. 
My jako drużyna nie organizujemy tego obozu a jedynie bierzemy w nim udział. Nasza kadra pomaga w programie obozu.

Termin: 19 lipca - 1 sierpnia (jest możliwość pojechania na 1 tydzień, należy jednak to zgłosić)
Koszt: 950zł - które należy wpłacić organizatorowi. Termin i sposób wpłaty podamy po zgłoszeniu się uczestnika.
Na zgłoszenia czekamy do 12 czerwca 2021 roku.

Widok na "Głodówkę"

Co zapewniamy:
Noclegi w namiotach wieloosobowych (zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami) na łózkach polowych z materacem i kocem; wyżywienie (śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje); prysznice z ciepłą wodą, dwie wycieczki z przewodnikiem po terenie Tatr (miejsca jeszcze są ustalane ale najprawdopodobniej będą to Tatry zachodnie oraz Dolina Pięciu Stawów - miejsca będą zależne od liczebności przebywających turystów, których unikamy); ciekawy program który zapewnia wiele zajęć i atrakcji - dzieci nie będą się nudziły; opiekę wykwalifikowanych wychowawców.

Co należy zabrać (lista będzie aktualizowana z biegiem czasu): śpiwór, pełne umundurowanie, legitymację szkolną (podbitą i podpisaną); stare prześcieradło i jakiś sznurek lub pasek (prześcieradło do zniszczenia); latarkę; przybory toaletowe; coś na komary; nakrycie głowy - przeciwsłoneczne; ... 

Widok na "Głodówkę"
Czego nie polecamy zabierać: telefonów komórkowych gdyż i tak nie będzie można z nich korzystać w trakcie obozu (no chyba jedynie na wycieczkach i o wyznaczonych porach których nie będzie wiele) nie będzie też stałego dostępu do prądu; biżuterii; sprzętu RTV i AGD :)  

Więcej szczegółów już w krótce. Można też dopytać drużynowego.

Strona w przebudowie

Czuwaj! Strona na której aktualnie się znajdujesz nie jest od wielu miesięcy aktualizowana, więc niektóre informacje znajdujące się na niej mogą być nieaktualne. W przyszłości planujemy uruchomienie nowej strony, lecz na to jeszcze przyjdzie czas.  W miarę aktualne informacje na temat działania drużyny znajdują się na stronie  https://jastrzebiezdroj.zhp.pl/eskulapy/ . Aktualności staramy się także publikować na naszym facebooku drużyny. W razie pytań prosimy o kontakt z drużynowym:  HO Igor Rybicki / mail.: igor.rybicki@zhp.net.pl / tel.: 535-428-123